Aliexpress İle Ürün Alıp Satmak

Sizde artık ticaret hayatına başlamak mı istiyorsunuz ?

Ticaret yapmak için öncelikle kendinize bu iş için ne kadar uygun olduğunuzu sormalısınız. Öncelikle girişimci biri olmak zorundasınız. İkna kabiliyetiniz yüksek ve ağzınızın iyi laf yapıyor olması sizi bir adım önde başlatır. İnatçı aynı zamanda da sabırlı olmalısınız. Kendinizi yeri geldiğinde motive etmeli yeri geldiğinde de yanlış yaptığınızın farkına varmalısınız. Son olarak tabi ki az buçuk sermayenizin olması sizin için olacaktır. Nitekim bedava bir şey alınmıyor artık hayatımızda.

Aliexpress ile ürün alıp satmak istiyorum fakat ne almalıyım ?

Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir konu. Mesela ben evet bayilikler.org kurucusu ben bu işe elektronik sigaralar Türkiye de patlama yaptığı zamanlarda bu iş için çok koşuşturmuştum. İlk etapta aliexpress i daha önce hiç kullanmamış biri olarak korkarak 4 adet sipariş verdim. İşin güzel yanı ise korkmam gereken hiçbir şey yokmuş ürünler gayet güzel ve kaliteli geldi. Çin den getirdiğim o ürünlerin fiyatı ortalama 100 TL idi ve ben onları burada 300 TL den rahatlıkla satabiliyordum. Daha sonra 8 tane sipariş verdim ve daha sonralarda hevesimi kaybettim. Yani bu işte sonuna kadar gidebilirseniz önünüze çok çok daha fazla seçenek çıkacaktır. Mesela elektronik sigara sattığım da insanlar likit de istiyordu. Kendim evde yaptığım likitleri de satıyordum. Yani her arz kendi talebini yaratır. Bu ünlü sözü girişimcilik yapmaya aday biri olarak hala duymadıysanız bu işlere giriştiğiniz de çokça duyacaksınız.

İlk etapta ucuz ama etkili ürünlere yönelin. Mesela telefon kılıfı, kulaklık, kemer, cüzdan gibi. 1-2 tl ye aldığınız şeyleri burada 10tl den satma ihtimaliniz çok  çok yüksek. Kendinizi deneme amaçlı ürünleri sipariş verdiniz. Ürünlerin gelme süreci 15 gün ila 50 gün arası değişebiliyor maalesef bu süre sizi rahatsız edebilir. Aliexpress e girdiğinizde bu gönderim sürelerine dikkat ederseniz sizin için daha faydalı olur. İşin satma kısmına geldik.

Bir Ürünü Nasıl Pazarlarım ?

Bir ürünü pazarlamanın en iyi yolu onu kullanmaktır arkadaşlar. Onu pazarlamak tamamen sizin becerinize kalsa da size birkaç taktik veriyim. Aldığınız üründen 1 tane almayın en azından 3-5 tl lik birşey ise 5-10 tane elinizde bulunsun. İlk önce yakın çevrenize gidip ürünü kullanmalarını isteyin. Evet onlara birer tane elinizdekiler bitene kadar verin. Örneğin telefon kılıfı. Bu telefon kılıfı hangi kesime hitap ediyor ? Kıza ise kız arkadaşlarınıza annenize ablanıza verin kullansınlar. Onların çevresi de görüp bu ürünü nereden aldın diyebilmeli. Bu işi başardığınızda artık sizde girişimci bir ruha sahip ticaret kabiliyeti olan bireysiniz.

İşlerinizi Büyütün

O kadar ürün sattınız öyle yan gelip yatacak mısınız ? Yatmayın. Her seferinde kendinizi nasıl geliştirebileceğinizi araştırın. Bu yol uzun ve meşakkatli bir yoldur. Önünüze pürüzler çıkabilir sorunlar çıkabilir ama siz her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. 10 tane sattınız hedefiniz 100 olsun. 100 tane sattınız 1000 olsun. En sonunda kendinizi bir esnaf olarak bulabilirsiniz.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Sizler için yazdık yorumlarınız ile destek olmayı esirgemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!