Blog Açarak Para Kazanmak

Blog Açarak Para Kazanmak

Günümüzün kazanç sağlama işi olan blogculuk fazla bir meslek olma yolunda aşama kaydediyor.Blog yazarlığını bu kadar popüler icra eden,en mühim şey,sorunsız ve rahat bir meslek haline gelmesidir.

Stressiz,herhangi bir patron olmadan,bir tek senin denetimin de olan blog ile bir hafta içinde derhal para kazanamazsınız.Sadece orta vadede yaklaşık 1000-1500 tl kazanabileceğiniz bir meslektir.Doğal olarak ki de kazanç sağlamak için hangi konularda yazılar ortaya koyacağınız çok önemlidir . Blogunuz da reklam göstererek para kazanmak istiyorsanız,kozmetik,sıhhat,veya da moda konularına kazanç elde eden alanlardır.

Sen de bir blog kurup,kurduğun blog üzerinden kazanç sağlamak istiyorsan,en önce ücretsiz blog kurma hizmetlerinden faydalanmanı öneriyorum.Mesela blogger,blogcu gibi ücretsiz blog servislerine üye olup,5 dakika içerisinde blog kurabilirsiniz.

Bloguna sağlayacağın yoğun bir ziyaretçi trafiğiyle,satış başarısını yakalayacaksınız.Bir mahsül satışı için,ya siz ziyaretçi bulacaksınız ya da da ziyaretçi sizi bulacak.Peki ziyaretçileri nerede bulacaksınız.Doğal olarak ki de dev arama motorlarında bulacaksınız.Özgün yazılar koşuluyla,arama motorları sizi ön sıralara çıkaracaktır.

Şayet bilmediğin herhangi bir mevzuda yazı(makale) yazmayı dilerseniz, tamamen özgün olmaya bakmalısınız.
Blogunuza ne kadar içerik eklersen,o denli ziyaretçi kitlen oluşacaktır.Yalnız sadece makale yazmakta yetmiyor.Makalelerine seo da uygulaman,seni hedeflediğin kelimelerden satış yapman için,işini kolaylaştıracaktır.Kısaca seo,arama motoru optimizasyonu ve faydalı bir metottur.Satacağın ürünün anahtar kelimesinden,ziyaretçi trafiği sağlayarak,ziyaretçi arama motorunda aradığı kelimede,ilk sırada senin blogun çıkıyorsa,işte sen bloguna seo uygulamış oluyorsun.Biliyorsun ki goomass satış ortaklığı eğitimi veren bir set.Ek olarak bu setin içinde 43 konu ve 100’den fazla sayfadan oluşan devasa bir Seo eğitimi içeriyor.

Blogundan Para Kazanma Metotları

Blogundan para kazanmak için,bir çok metot yer alır.Sana bu metotları aşagıda listeleyeceğim.Senin tek yapman gereken,altyapı temellerini sıkı dokumak,ince elemek olacaktır.şu demek oluyor ki disiplin ve azim ile çalışacaksın.Bu yazımın neticesinde sana bir kaç tavsiye bulunacağımdan şüphen olmasın.

*Blogunda satış ortaklığı yaparak,ürünleri pazarla.Bu iş ücretsizdir.

*Banner reklamlar aracılığıyla da kazanç sağlayabilirsin.Blogunuzun ziyaretçi trafiği arttığı vakit,bir çok fert sizin blogunuzda reklam yapmak isteyecektir.

*Adsense vesilesiyle de kazanırsınız.

*Mail sıralaması meydana getirerek de kazanç sağlayabilirsiniz.

İster ürünlerini blogunda pazarlayarak kazanç sağlarsın,ister de e-ticaret sitelerinde kendi ürününü pazarlayabilirsin.İnternet ortamında en fazla bilindik bir satış ortaklığı platformu xticaret aracılığıyla ürünleri sahipleri,ve satış ortakları ortak bir platformda buluşur.

Risk yok ve fazla zahmet de yok.Sana verilen link ile ürün tanıtım yazısına kombine eder yahut belli bir ziyaretçi kitlesinde link paylaşarak,ziyaretçilerin ürünü almasında aracı olursun.Daha sonra ürün sahibinin belirtmiş olduğu komisyonu,cebe indirirsin.Mesala trednyol şeklinde alışeriş sitesi,her alışveriş yapıldığında %2-3 içinde komisyon veriyor.Bu düşük bir miktar.çoğu zaman %20 ile %50 içinde komisyon veren şirketlerle çalışmanı tavsiye ederim.

Yalnızca blogundan değil,facebook,twitter,forumlar şeklinde platformlarda da ürünleri tanıtabilirsin.Bir çok birey de formlar vesilesiyle,kazanç sağlıyor.

Sana ait Mail sıralaması Oluşturmak

Blogununda mail sıralaması hazırlayarak,bu mail adreslerine,ürün tanıtımları yapabilirsin.Peki ne işine yarayacak mail listesi oluşturmak.Mail listesi ile,ürün tanıtımları meydana getirdiğinda,geri dönüşüm oranı artacak ve satışların gerçekleşecek.Ancak bu işi yaparken,yollayacağınız mailleri,ziyaretçilerinize onaylatmanız gerekecektir.Bu metot,ile sistemi uygun olarak yapıldığından,en tesirli satış dönüşümleri yüksek bir metottur.Mesala 200 bin kişiye mail atarak,ürün satış dönüşüm oranlarını attırabilirsiniz.

Banner vizyonu İle Zahmetsiz Satışlar

E-tecim sitelerinin yoğun olarak kullandığı bir metottur.İki değişik şekilde,blog sahiplerine sunulur.Birincisi,sayfa gösteriminden ikincisi ise banner üzerinde direk ürünü satış alma olarak yapılır.Günlük trafiği 200.000 olan bir formda,formun en üst köşelerinde kiraladığınız banner reklam alanlarında satış yapmak istemez miydiniz?.Banner reklamda,ürünün resmi sitesine yönlendireceğine,kendi blogundaki inceleme yazısına yönlendirmen satış oranları arttırır.

Bloguna Adsensi Kombine Et

Google arama motorunun sunduğu reklam hizmeti veren adsense kayıt yaptırmak biraz zor gaslıkebilir fakat vereceğiniz doğru bilgilerle derhal rahat bir şekide onaylatabilirsiniz.çoğu zaman 24 saat zarfında onaylanabilir.Tıklama başına kazanç sağlanır bu sistemde.Ayrıca tıklanmanın ne kadar bulunduğunu adsense panelinde rapor halinde görebilirsin.

Tüm bu yollardan kazanç sağlamınız için,ziyaretçi ve trafik çok mühimdir.Ziyaretçi sayısının artmasını istiyorsan,birazcık sabır ve çalışarak bunu yapabilirsin.İstersen kısa yoldan bunu Goomass vesilesiyle da yapabilirsin.Çünkü goomass içinde ziyaretçileri iyi mi elde edeceğin hakkında stratejiler bulacaksın.Bir tek bunlarla yetmez sana bir kaç unsur daha söyleyeyim.

*Ziyaretçilerlerle bildirişim kuracaksın

*Başka sitelerden backlink alacaksın.

*Güncel yazılar ve özgün yazılar yazacaksın

*Seo yapacaksın

*Ve birde site adın çok önemlidir

Sonuç olarak,Bu metotları uyguladığın zaman,sakın aklından bir günde hemen zengin olurum düşüncesine kapılma.Anlattıklarımı kusursuz bir halde uyguladığın vakit,sadece bir durağan gelire sahip olabilirsin.Tabi birazcık emek ve sabır işi olduğundan,kısa sürede vazgeçilebiliyor bu işten.Ama kazancın gelmeye başladığında,bu işe daha yönelecek ve internetten para kazanmayı daha çok isteyeceksin.Bu yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!