KFC Bayilik ve Franchise

Kfc Bayilik ve Franchise Hakkında

Kfc Türkiye’de bayilik ve franchise vermeye başladı. Kfc ülkemizde İlk olarak Temmuz 2015 ‘te Diyarbakır’da bayilik verdiğini açıkladı. Kfc bu gelişmeden sonra kendi web sitesinde fracnhise şartlarını ve hangi illere bayilikler vereceğini duyurdu. Özellikle marmara bölgesi haricinde diğer illere bayilikler vereceği KFC’nin kendi web sitesinde belirtilmiş. Türkiye’de 400 Restoran açmayı planlayan KFC sadece bayilik bedeli için 48.800 dolar istiyor. Peşinden KFC açılacak yerin metrekaresine gore fiyatlar verilmeye başlanıyor.

Kfc Bayilik ve Franchise ile ilgili bilgiler

KFC “Kentucky Fried Chicken” Hakkında kısa bir izahat isterseniz 1930’ların ortalarında merkezi Louisville Kentucky ABD olan ve Albay Harland D. Sanders tarafınca kurulan KFC ilk restorandan bugüne kadar olmazsa olmaz lezzetiyle bir lezzet klasiği halini almıştır. Asla bir işlemden geçirilmemiş %100 taze ve tavuk etini, Albay Sanders’ın 11 baharatlı gizli tarifli karışımına batırılmasından sonrasında pişirerek müşterilerinin beğenisine sunan ünlü zincir, günde ortalama 7 milyon müşteriye yılda 4.5 milyardan fazla parça tavuk satan tartışmasız bir fast-food devidir. KFC ‘nin Türkiye’de şu an 90 restoranı bulunmaktadır ve bunları kendisi işletmektedir.

KFC Hangi bölgelere bayilikler verecek

KFC Franchise Haritasında Karadeniz bölgesi,Doğu Anadolu bölgesi, Güneydoğu Anadolu, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgesindeki illere öncelik verileceği belirtiliyor. Alışveriş merkez’ler içinde açılacak şubeler için, oturma alanıyla birlikte averaj 100 metre karelik bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Caddelerde açılacak şubeler için ise 75-100 kişinin oturabileceği şekilde, ortalama 250-300 metrekarelik bir alana ihtiyaç vardır. KFC markası için başlangıç bedeli 48.800 Dolardır. Yatırım bedeli yer ve konsepte bakılırsa değişim göstermektedir.Ciro üzerinden Royalty bedeli %6 olarak belirlenmiştir. KFC Türkiye, franchise verirken yatırım yapmak için kafi sermayeye ve sağlam girişimcilik ruhuna haiz, çoklu restoran açabilecek adayları tercih etmektedir.

KFC Türkiye’de restoran ve paket servis odaklı olmak üzere iki ayrı konseptteki şubeleriyle hizmet veriyor. KFC paket servis sisteminde mağazalarında olduğu benzer biçimde parça tavuktan, dev kova menülerine, kanattan dürüme ve burgere kadar birçok farklı damak zevkine hitap eden varlıklı bir ürün çeşitliliği sunuyor. KFC’de ayrıca salata, patates kızartması, coleslaw, tatlı ve farklı içeceklerden oluşan geniş bir yan ürün seçeneği de sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!