Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak gibi birçok dalda bilgi verdiğimiz konularda şimdi sıramız bu iş dalında. Makale yazmak herkesin elinden gelebilecek bir iştir. Yeter ki kaleminiz düzgün, imla bilginiz kuvvetli olsun. Neden sizde oturduğunuz yerden para kazanmaya başlamıyorsunuz ? Günümüzde websiteler  için makale yazan bir çok yazar mevcut. Nasıl yapıyım, nereden başlamalıyım, nasıl müşteri bulurum gibi konulara değineceğiz. Öncelikle bu işi yapmak için sabırlı olmalısınız. Eğer çok çabuk sıkılıp vazgeçen bir kişiliğe sahipseniz bu işe hiç girişmemelisiniz. Çünkü ne kendi canınızın sıkılmasını istersiniz ne de müşterinizin canının sıkılmasını.

Makale Yazarak Para Kazanmak İstiyorum Nasıl Müşteri Bulurum ?

R10 ve wmaracı gibi birçok webmaster forumunda kendinize rahatlıkla müşteri bulabilirsiniz.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanırım ?

Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Birçok yazar 100 kelimesi 1-1.50 TL gibi yazılar yazarak bu işten geçimini sağlar. Başta küçük bir miktar gibi gözükebilir gözünüze ama bu işi düzenli olarak yaparak günde 10 – 20 makale yazarak büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Makaleleri Yazarken Dikkat Etmem Gereken Kurallar Var mı ?

Tabi ki her işte olduğu gibi  bu iştede dikkat etmeniz gereken önemli yerler var. Öncelikle insanlar sizden genellikle en az 300 kelimelik makale isterler. Bu makaleleri görsellerle de desteklemek zorundasınız. Bunun yanında en önemli konu ise makalenizin seo yani arama motoru optimizasyonuna uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde makaleleriniz tercih edilmeyecektir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

<h1></h1>

<h2></h2>

<h3></h3>

Bu etikleri nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Makale içinde etiketlemeler ve bağlantılara verdiğiniz linklerede etiketleme yapmalısınız. Makaleleriniz de görsellerde de aynı şekilde etiketler kullanmalı ve verilen anahtar kelimede doğru link çıkışları yapmalısınız.

Herşeyden önce insanların okuyabileceği ve okurken keyif alabileceği bir makale yazmayı unutmayın. Sadece seo uyumlu diye birşeyler karalamak yerine kime nasıl fayda sağlar yada bunu insanlar okurken sıkılmaz dediğiniz yazılar yazın. 

Makale Yazarak Para Kazanmak” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!