Para Kazanmaya Nerden Başlamalıyız ?

Kafamızdan bir türlü düşmeyen “internetten para kazanmaya nasıl başlarım?” sorusunu mevzu alarak bilgilendirme makalelerime devam etmek isterim. Bir işe girdik, iyi mi yapmamız icap ettiğini zamanla öğreniriz öyle değil mi? İşte bu makalemde internetten para kazanmak isteyen kişilerin devamlı kendilerine sorduğu “bu işte başlangıç iyi mi yapılır, neleri yapıp, neleri yapmamalıyız” şeklinde sorulara cevap vermeye çalışacağım.

Özellikle sıfırdan başlamış olan biri için internetten para kazanmak en büyük problemdir. Bu sitenin amacı da zaten sıfırdan bu işe girmek isteyenlere ve işlerini büyütmek için değişik çalışmalara girenlere yardımcı olmaktır. Kafanızda herhangi bir soru işareti kalmazsa meydana getirdiğinız her işte başarılı olursunuz. Problemler çözülmek içindir, “en büyük sorun” kelimesine takılmadan her şeyi en ince detaysına kadar çözeceğiz. İnternetten para kazanmak için öncelikle arama yaptığınız yer her zamanki şeklinde internet ortamıdır. Arama yaparken odaklı kelimeleri ararsanız emin olun daha güzel sonuçlar karşınıza gelecektir. Özellikle yabancı diliniz varsa, İngilizce kaynaklara daha rahat ulaşır daha kati ve gerçek bilgiler elde edebilirsiniz.

İnsanlar hep şundan şikâyetçi olurlar:
“Bir sürü şey buldum, bunları iyi mi okuyacağım, nasıl sıralamaya koyacağım ve uygulayacağım”. O yüzden internetten para kazanmaya yeni başlayanlar için bunu yapmak zor gelecektir. Özellikle uygulamalı, resimli-videolu şu demek oluyor ki görsel, adım adım bir şey anlatılıyorsa bunu kavramak her vakit için daha kolaydır. Çünkü görsellik insanın beynine yerleşen ilk şeydir. Hele o şeyi uygularsanız asla unutmazsınız. Çin atasözü derki “Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim.” Ben özellikle bir şeyi öğrenmek için araştırma ve öğrenme metodunu kullanırım. Hala da kullanmaya devam ediyorum. Çünkü kendi öğrendiğim bir şeyi asla unutmuyorum, hele öğrendiğim şeyi yine ediyorsam bu bilginin ömür boyu benle kalacağını çok iyi biliyorum. İnternetten para kazanmak için attığınız her adım çok önemli.

Peki, insanoğlu niçin başarılı olamıyorlar?
Sabretmiyorlar çünkü. 1 ayda yapılması ihtiyaç duyulan bir şeyi 2 günde yapmaya çalışıp derhal kazanmak istiyorlar. Bir adımı tam öğrenip uygulamadan diğer adıma geçtiğiniz takdirde sonuç ne olursa olsun hüsran olacaktır. Bu ayakkabıyı giydikten sonrasında çorap giymekle aynıdır. Çünkü her şeyin belirli bir plan ve çerçevede yapılması gerekir. Plansız bir işte başarılı olamayacağınız benzer biçimde internetten para kazanmak için de bir plan, programınız eğer olmazsa başarılı olamazsınız. Doğal olarak bu araştırma ve öğrenme metodu birazcık uzun devam eden bir süreçtir, süre kaybettirebilir. Bu sizin ne kadar emek verdiğinize bağlıdır. Ama er geç bir gün mutlaka doğru tekniği bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Peki, neler bu adımlar? Bu işte en etkili olan bir şey var ise o da hangi yöntemle internetten para kazanmaya başlayacağınızdır. Çünkü internetten para kazanmak için o denli çok yollar vardır ki siz deyin 100 tane ben diyeyim 200 tane. Evet o denli fazla.

Fakat hangisi yada hangileri en etkili yöntemler?
“Bana yazı yazmak demeyin” diyen bir kişi blog yazarlığı gibi bir yöntemde iyi mi başarılı olsun? Bir işi severek yapmıyorsanız, ne para kazanabilirsiniz ne de mutlu olabilirsiniz. Benim daha çok üzerinde duracağım etkili yöntemler olacak: Satış Ortaklığı (Affiliate marketing) ve CPA pazarlama (Cost Per Action). Bu iki yöntem internetten para kazanmaya yeni başlayanlar için en etkili yöntemlerdir ve işin temelidir diyebilirim. İşin mantığı burada saklıdır. Bu yöntemlerden sonra internetten diğer para kazanmanın yollarını çok rahat uygulayabilirsiniz. Çok sıradan örnek verecek olursam websitesi kurup satabilirsiniz. Ve daha biroldukça yoldan para kazanıyor olacaksınız.

Şimdi sıra geldi bu yöntemleri çok iyi öğrenmeye. İhmal etmeyin kimse anında zengin olmuyor. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg bile yurt odasında şu demek oluyor ki daha okurken kendi arkadaşlarıyla sohbet etmek için bir site açmıştır ve sitenin kıymeti şu an milyar dolarla ifade edilmektedir. Dünyanın sayılı zenginleri arasında gösterilen Mark Zuckerberg “internetten para kazanılır” gerçeğini gösteren milyonlarca kişiden yalnız biridir. Hedefinizi her süre yüksek tutun. İçinizdeki azmi asla yitirmeyin ve devamlı kendinize “başaracağım” deyin. Bundan sonraki makalelerimde yukarıda bahsetmiş olduğum internetten para kazanma yöntemlerini detaylı bir şekilde açıklayacağım. Bu işe başlamamız için bu yöntemlerin ayrıntısına inmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!