Starbucks Franchise Bayilik Şartları

Türkiye pazarına giriş icra ettiğindan beri oldukca popüler olan Starbucks, bir çok girişimcinin de ilgisini çekmektedir. İyi bir gelir elde etmek için fırsat kollayan kişiler için Starbucks oldukça iyi bir seçenektir. Çeşitli avmlerinde, büyük şehirlerde ve hatta günümüzde daha ufak ölçekli yerlerde bile açılmaya başlanan Starbucks bundan sonraki yıllarda da aynı hız ve kesinlıkla ilerleyecektir. Bu doğrultuda bu kazanca dâhil olmak uzun bir süre mümkün görünmüyor.

Starbucks coffee Franchise bayilik şartları benzer biçimde mevzularda informasyon edinmek oldukca zor olsa gerek zira açıkça verilen bir bilgi bulunmamaktadır. Zira Starbucks yabancı bir şirket olarak ülkemiz pazarında bazı şirketler ile anlaşmalar yapmıştır. Buna göre burada açılacak tüm mekânlardan bu firmalar sorumludur ve onların dâhilinde işler gerçekleşmektedir. Bu durumda da ne yazık ki yerli girişimciler için tüm kapılar kapanmaktadır. Kişisel olarak bir başvuru yaparak bayilik almak ve mekân açarak işletmek şu an için mümkün görünmemektedir.

Starbucks’ın Türkiye ayağı olan Shaya grubu, bayilik konusunda tüm yetkileri elinde bulundurmaktadır. Bu mevzuda tek yetkili olan Shaya, kendi plan ve programları dâhilinde yeni yerlerde de mekânlarını açmaktadır. Açılan tüm mekânlar incelendiğinde arka planında Shaya olduğu görülecektir.

Girişimciler hariç pek çok yatırımcı ve iş adamı için de kaçırılmayacak bir fırsat olan Starbucks, kendi stratejileri doğrultusunda bu tip bir çalışmayı yürütmektedir. Şirketler içinde meydana getirilen anlaşmalar doğrultusunda bu şekilde ilerleyen sistem, ileriki yıllarda değişim gösterebileceği gibi girişimciler için belki de yeni bir umut doğabilecektir. Fakat Shaya ile antak kalma sonlansa dahi Shaya benzer biçimde başka bir şirketin alarak tekel olarak bu işi yürütmesi de söz konusudur. Bu yüzden ilgilenenlerin takip ederek son durumu öğrenmesi, yararlarına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!